... vše spojené s fotografií

Lektoři

Mgr. Lucia L. Fišerová

Mgr. Lucia L. Fišerová

(* 1977, Bratislava) V roku 2002 absolvovala obor Veda o výtvarnom umení na FFUK v Bratislave. Od roku 2010 je doktorandkou na Fakulte multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati v Zlíne. V tamojšom ateliéri Reklamní fotografie prednáša dejiny a súčasné tendencie fotografie.

Do oblasti jej odborného záujmu patrí hlavne súčasná fotografia strednej a východnej Európy, fotografický obraz a jeho podoby v umeleckej i neumeleckej vizualite a zaujíma ju taktiež vzťah múzeum – výstava – kurátor – divák – dielo.

V minulosti spolupracovala napr. s Pražským domom fotografie alebo so Stredoeurópskym domom fotografie v Bratislave. Dvanásť rokov pôsobila ako výkonná redaktorka medzinárodného časopisu o fotografii Imago. Okrem pedagogickej a publicistickej činnosti sa venuje kurátorským projektom. Je spoluautorkou výstavy a knihy Česká a slovenská fotografie 80. a 90. let 20. století (2002). Medzi väčšie počiny patrí aj výstava mapujúca posledných 20 rokov v slovenskej fotografii Nepokojné médium (2010). Pre edíciu Fototorst pripravila monografiu Petra Župníka (2011). Zatiaľ posledným rozsiahlym výstavným a publikačným projektom bola výstava Slovenská nová vlna: 80. léta (2014), prezentovaná v GHMP v Prahe a v Dome umenia Kunsthalle v Bratislave.

fotogalerie našich studentů

Prostor pro reklamu

pro zájemce o reklamu – kontaktujte nás prosím na našem mailu

Kudyznudy.cz - tipy na výlet