... vše spojené s fotografií

Kurzy

II. ročník dálkového studia

Photogenia Logo
detaily

II. ročník dálkového studia

Cena: 14200 Kč

II. ROČNÍK DÁLKOVÉHO ŠESTISEMESTRÁLNÍHO STUDIA FOTOGRAFIE

Dálkové studium probíhá v rámci víkendů – Sobota nebo neděle. Začíná v 9 00 hod. a končí v 18 00 hod.

Bonusem II. ročníku jsou dvě víkendová plenérová soustředění zaměřená na praktickou fotografii, pokročilé úvahy jak využít světlo, prostor a tvar včetně náročných světelných kombinací. Jeden z přínosů II. ročníku je dokonalé zvládnutí osvětlovacích systémů od ruční svítilny až po studiový generátor.

II. ročník studia prohlubuje praktické znalosti fekventantů formou dílen v ateliérech a exteriérech. Nedílnou součástí je zvyšování vizuální inteligence účastí na ročníkových projektech a výstavách. Během studia se frekventanti setkávají s významnými osobnostmi, kurátory a fotografy, se kterými konzultují své práce a projekty. Kontakt s těmito osobnostmi se zásadní měrou podílí na rozvoji vizuální inteligence frekventantů.

Obsah II. ročníku dálkového studia

 • Portrét a jeho přesahy. Klasický a figurální portrét. Portrét blízké osoby. Autoportrét. Medailon osobnosti. Reportážní portrét. Psychologický portrét. Portrét v přirozeném prostředí – praktická dílna.
 • Tvůrčí využití světla II. – praktická dílna ateliér + plenér.
 • Světlo a tvar. Praktická dílna světelné modelace za využití všech dostupných osvětlovacích zdrojů v atelieru.
 • Digitální editace II.
 • CMS – digitální colormanagement a správa barev II.
 • Digitální negativ. Úvod do alternativních technologií ušlechtilých tisků 19. století prolnutých do současných digitálních technologií  – praktická dílna.
 • Medailon osobnosti světové fotografie. Vytvoření teoretické práce zaměřené na významný osobní přínos konkrétního autora.
 • Velkoformátová kamera – praktická dílna.
 • Digitální středoformátová kamera – praktická dílna.

Další rozšíření ročníkových témat probíhá v praktických dílnách v ateliéru a exterierových lokacích. Přehled a zajímavé impulzy světové fotografie 20. a 21. století. Rozšiřující praktické semináře v oblasti digitální editace – ADOBE PHOTOSHOP CC, Capture One, Phocus. Seznámení se s trendy v oblasti digitálního colormanagementu, tiskových technologií, kalibrace a profilace.
V průběhu obou semestrů uchazeč vykoná povinné teoretické a praktické zkoušky, odevzdá ročníkové projekty v rozsahu stanoveném pro studijní rok.

Okruhy pro ročníkové a volné projekty:

 • Příprava autorského výstavního souboru II.
 • Autorské portfolio I. Vytvoření reprezentativního portfolia v tisku ve spolupráci s profesionálním grafikem a knižním editorem.
 • Roční povinný projekt – téma je vyhlášeno při zahájení studijního roku z okruhu portrétní fotografie

Školné nezahrnuje náklady na ubytování během plenérových dílen a výtvarného materiálu, který studenti během výjezdních soustředění spotřebují. Během dílen s modely je příspěvek na modely v průměrné výši 250,- Kč na den. Registrace frekventantů do III. ročníku dálkového studia s využitím dotovaného školného je podmíněno úhradou celé částky 14.900,- Kč nebo zálohy do 25.6. v jarním semestru II. ročníku.

Cena 14.900,- Kč
Časová dotace 120 vyučovacích hodin

fotogalerie našich studentů

Prostor pro reklamu

pro zájemce o reklamu – kontaktujte nás prosím na našem mailu

Kudyznudy.cz - tipy na výlet