... vše spojené s fotografií

Lektoři

Jiří Turek

Jiří Turek

Jiří Turek se narodil v Praze v roce 1965. Svou profesionální kariéru začal v roce 1990 jako fotograf deníku MF Dnes. Doprovázel prezidenta Václava Havla po celém světě a dokumentoval jeho cesty. Přinášel také fotografické zprávy o průběhu válek v Bosně a Hercegovině a v zemích bývalého Sovětského svazu. V roce 1995 se stal fotografickým editorem magazínu MF Dnes. V té době se začal specializovat na portrétní a módní fotografii.

Od roku 1998 působí Jiří Turek „na volné noze“ a stal se jedním z nejuznávanějších portrétních fotografů nejen v České republice. Portrétoval významné světové osobnosti světové jako jsou Rolling Stones, David Bowie, Luciano Pavarotti, LouReed, Sting a mnoho dalších. Fotografuje titulní strany, módní editoriály, portréty pro rozhovory, vytváří také série osobních a business protrétů a spolupracuje na politických kampaních. Portrétoval například Lívii Klausovou, Winfrieda Vahlada, Libuši Šmuclerovou, Gabriela Eichlera nebo také Andreje Babiše. Spolupracuje s modními, společenskými a ekonomickými magazíny typu Elle, Maxim, či Forbes. Pro hudební vydavatelství vytváří obaly CD.

Jiří Turek je také známý díky fotografiím pro velké reklamní kampaně. Mezi jeho klienty patří Finlandia Vodka, T-Mobile, Aegon, Vodafone, Škoda Auto, Raiffeisen Bank, Mbank či Blažek.

Věnuje se také pedagogické práci, v letech 2002 az 2004 učil na Slezské Universitě, kde přednášel portrétní a modní fotografii. V posledních letech vedl a vede fotografické workshopy pořádané Leica Gallery Praha, semináře organizované sdružením South Moravia Photoworkshop, kterého je spoluzakladatelem a také spolupracuje s brněnským institutem fotografických studií PhotoeGenia.

V roce 2006 měl výstavu v prestižní Leica Gallery New York, která obsahovala soubor emotivních reportáží z New Yorku a „fashion na pomezí aktu“. Na tuto výstavu navázaly další výstavy v Leica Gallery Praha v roce 2008, v Habitat Cetre v New Delhi v Indii, Jižní Koreji v gallery Czech center v Soulu a gallery Kyugpoku v Tegu.

V současnosti Jiří Turek fotografuje umělecké reportáže ze světových měst pod názvem CityLAB. Velkoformátové fotografie projektu CityLAB vystavoval v rámci outdorové výstavy od května do srpna 2011 nejen v pražské Leica Gallery, ale především v ulicích Prahy.

Pro roky 2014 a 2015 vytvořil unikátní kalendář z oblasti mikroregionu Hlučínsko -západ. Během krátké doby zachytil neopakovatelnou a svéráznou atmosféru této oblasti. Při své práci se soustředil na zachování jedinečné energie, historie a atmosféry. K tomuto kalendáři vznikla velká výstava na zámku v Kravařích.

fotogalerie našich studentů

Prostor pro reklamu

pro zájemce o reklamu – kontaktujte nás prosím na našem mailu

Kudyznudy.cz - tipy na výlet